elementy
Dodane przez Arecki dnia Maj 02 2018 09:43:13
Tak tylko dopowiem że mosty i wieżowce budowane sa z kształtownikow o ścianach grubości 20-30 mm , czasem wiecej. W domku masz grobośc ścianki 1,25mm-1,5mm a i sa realizacje na blachac grubości 0,9mm . Krótko mowiac jeden dwa profile w moście waża wiecej niż domek. [stal] Trwałość ocynkowanej konstrukcji stalowej oceniana jest nawet na 300lat. Cała konstrukcja zabezpieczona antykorozyjnie. Więc o jego trwałość nie ma co się martwić Jeśli chodzi o solidność tego typu domów zależy przede wszystkim Linkod wykończenia domu. W konstrukcjach tych wszystkie stalowe elementy od wew. i zew. sa zabazpieczone izolacja termiczna dzieki czemu nie ma możliwości przemarzania elemetów. Konstrukcja stalowa nie rozprzestrzenia ognia , ponieważ stal jest materiałem nie palnym.coż za wyolbrzymianie, porównanie WTC do budownictwa jednorodzinnego przesada, sugerujesz ze w dom taki uderzy samolot i paliwo lotnicze spowoduje b. wys. temp. wpływające na przegrzanie konstrukcji powodujące jej złamanie...chore! W przypadku pożaru wszystkie konstrukcje są narażone na zniszczenie, montaż klimatyzacji ale szkielet stalowy zachowa sie zdecydowanie lepiej niz drewniany, ktory jest materiałem bardziej poddatnym.
Ale fakt budowy domów na konstrukcji stalowej to dobre rozwiazanie. Uważam że ceny nie są aktualnie wcale wysokie. Postawienie domu 140m2 w tej konstrukcji można porównać cenowo do kupna mieszkania o pow. 65m2.(jesli mamy juz działke) Dużym plusem jest fakt że budowę w całości wykonuje jedna firma
Nie można porównac tych dwóch typów konstrukcji. Co nie oznacza ze konstrukcje stalwe sa złe do domku. Sa drogie (były jak sie interesowalem)Widzę że tu dyskusja przeradza się wojnę między sympatykami budownictwa tradycyjnego a budownictwem na szkielecie stalowym.
Moim zdaniem każda z tych technologi znajdzie swoich zwolenników. Gdyby miało być inaczej to nie pojawiały się nowe sposoby budowania.