warunki
Dodane przez Arecki dnia Grudzień 10 2017 23:09:12
po pierwsze oczyszczony ściek jest przeważnie IIkat. czystości w przypadku dobrych oczyszczalni.. po drugie nie ma oczyszczalni, która wyeliminuje wszystkie bakterie ze ścieku (np. coli). Rozwiązaniem są drogie filtry UV i tylko wtedy można uzywać takiej wody np. do podlewania z góry roślin, warzyw.. ja bym nigdy nie ryzykowałbym podlewania czymś takim..w ścieku są różne bakterie i oczyszczalnia bez UV tego nie wyeliminuje.. ja również bym nie podlewał.. na trawniku mogą przecież bawić się dzieci.Są firmy, które mają urządzenia do montowania w zbiornikach np. ja wybrałem taką firmę. jeśli szambo jest dwukomorowe w jednej komorze wiesza się takie urządzenie a jedna pełni rolę komory wstępnej, jeśli szambo jest jednokomorowe dodatkowo wkopuje się jeszcze jedne mniejszy zbiornik, w którym montuje się urządzenie. Standardowo jako odprowadzenie ścieku montuje się studnię chłonną, w przypadku terenu gliniastego itp. dodatkowo od studni prowadzi się drenaż, jeśli w sąsiedztwie jest ciek wodny np. rzeka warto poprowadzić dren w jej kierunku, płynąca woda "pociągnie" gruntem nasz zrzut.
Rozszerzona zawartość newsa
Ze wzgledu na budowe kanalizacji urzad miejski odrzucił zgloszenie na budowe POS.
Zrobiłem szambo.
Teraz obserwujac zawartosc szamba musze przyznac, ze nic nie smierdzi ani a konsystencja jest bardzo zblizona do zwyklej wody (także kolorem) - gdyby nalac do 1 wiadra wode z szamba a do drugiego wiadra wode z kałuzy - dla osoby postronnej byłoby cieżkie do rozroznienia.
Moze wynika to z oszczednego dawkowania tłuszczy czy detergentow a może w wyniku działania preparatow biologicznych do szamba.
Nieważne.
Wszedzie jednak strasza, ze woda z szamba stanowi przede wszystki zagrozenie epidemiologiczne. W szambie namnażają sie bakterie i wirusy chorobotworcze, w szczegolnosc pałeczka okręznicy.
Co dzieje sie z tymi bakretiami w POŚ?
Co kiedy i gdzie je zabija?
Wikipedia podaje, ze taka bakteria w srodowisku o temperaturze niskiej i duzej wilgotnosci może życ miesiącami namnażając sie przy tym a podział w sprzyjających warunkach trwa 20 minut - wiec w ciagu doby może sie niezle namnożyc.
Ginie natomiast po 20 minutach przebywania w temp. powyżej 60 stopni lub po zastosowaniu srodkow dezynfekcyjnych - a oba z tych warunkow w POŚ raczej nie zachodzą.
Zatem czy woda z POŚ nie jest w podobny sposob zanieczyszczona bakteriami E.Coli?