tradycyjnie
Dodane przez Arecki dnia Listopad 02 2016 21:58:38
wysłałem z ciekawości zapytanie o cenę H-block.
200zł/m2 brutto w wypełnieniem 100mm pianki i 320zł z wypełnieniem 180mm (Hblock plus). Lekkie przegięcie. Dziwne, bo płyty warstwowe z blachą po obu stronach można dostać spokojnie klimatyzacja o połowę taniej Temat betonowych skosów krytych później Link więźbą dachową jest już dość znany, a co jeśli chciałoby się zmienić trochę to podejście, tzn.

Założenie dom z dachem dwuspadowym (stodoła) bez okapów z następującymi warstwami:
- pełne skosy lane z betonu (nie tylko tzw "trumna");
- wzdłuż dachu 3-4 rzędy konstrukcji (np ocynkowany profil typu "Z" do płyt warstwowych lub odpowiedniej grubości belka drewniana);
- izolacja - między belkami styropian normalny elewacyjny, ponieważ nie musi przenosić żadnych obciążeń; klimatyzatora
- całość przykryta płytą warstwową 8-10cm pojedynczo krytą blachą, płyta mocowana do wcześniej przygotowanej konstrukcji rozmieszczonej wg zaleceń producenta płyty.
Właśnie koszty, wg wstępnych otrzymanych ofert taki dach wyjdzie porównywalnie do tradycyjnej więźby krytej blachą z tym, że dach tradycyjny już wykonuje wykonawca, niestety tradycyjny dach nie zapewni mi takich samych parametrów szczelności i izolacyjności.Przypadkiem natrafiłem na ten wątek, klimatyzacja do biura a tu proszę, już dwa lata temu myśleliście o dachu z płyty warstwowej.
Tak się składa że mój domek 123m2 pokryty płytą z rdzeniem PUR 16 cm.
Jako że jeden obraz przedstawi więcej niż tysiąc słów, to postaram się wkleić zdjęcia z budowy.
Otrzymujemy solidny dach, zapewniający szczelność powietrzną oraz izolacyjność cieplną, wykończenie wewnętrzne wg uznania klimatyzator domieszkania - mnie osobiście cieszy fakt rezygnacji z płyt g-kObecnie dach jest wykończony obróbkami blacharskimi i rynnami, jak również podbitka z płyty
warstwowej blacha/styropian/blacha przecięta na pół. To w celu uniknięcia mostka termicznego,klimatyzacja
aby mróz nie wchodził z spodniej części płyty PUR do chałupy.

W ślepym strychu będą przebiegać trasy rurociągów od reku i ciepłego powietrza z pieca kaflowego z wkładem
z zamkniętą komorą spalania 4-6 kW
Według rozmów ze znajomymi którzy od lat zajmują się konstrukcją budynków z płyt warstwowych o szybką korozję takich płyt niema co się martwić.
Rozszerzona zawartość newsa
Niby fajnie, Jestem świadom zalet ale:
- koszt lanych betonowych skosów będzie znaczny. Pod to trzeba solidną ścianę nośną bo przecież nie podrzesz na ścianach zewnętrznych. Jak masz na to dawać krokwie to nie bardzo widzę sens jak one mogą być od razu nośne. Tylko po to, żeby mieć pojemność cieplną?
- jak lać pod takim nachyleniem? Nawet tego nie zawibrujesz bo spłynie

Nie chodzi o korozję płyt tylko o to, jak można zrobić taki dach, żeby nie było kondensacji. Znaczy czy inny okład warstw niż blacha-rdzeń-blacha wchodzi w ogóle w grę