płyta
Dodane przez Arecki dnia Listopad 02 2016 21:53:24
Pytanie czy taniej - taniej znaczy tradycyjnie plus powiedzmy 20%.
Na poszycie z płyt mfp można stosować membranę paroprzepuszczalną. Jest to nawet zalecane. Membrana jest m.in. po to aby woda nie zalegała na deskach lub płytach (np. skropliny z blachy).
ceny detaliczne S..ft zaczynają się od 166zł/m2 U=0,21 do 236zł/m2 U=0,12 H-Block. H-Block-plus - drożej średnio 30%.dlaczego zrezygnowałeś z tego rozwiązania?
Do mnie bardzo to przemawia ze względu na czas wykonania. Mamy za jednym zamachem deskowanie, wiatroizolację i izolację cieplną (choćby częściowo).
Tylko czy to nie będzie niebezpieczne jak damy blachę na izolację? Czy wpakowanie celulozy między krokwie pod usuwanie awarii wodociągowych Ursynów płytę warstwową (przy powiedzmy 10-centymetrowej płycie nakrokwiowo) rozwiąże problem ewentualnej kondensacji? I czy on w ogóle istnieje w takim przypadku?

A jakby dobrze zakombinować to może udałoby pogotowie wodociągowe się zrobić całą izolację i jeszcze do tego konstrukcję nośną. To by była już malina. Kiedyś widziałem filmik jak w domku robią dach z takiej grubej płyty, która jest samonośna (znaczy nośna, nie ma dodatkowej konstrukcji podpierającej). Nie mogę go jakoś teraz odszukać. Zdjęcia samochodów stojących na tych płytach pokazują ich wytrzymałość. Potencjał wodociągu jest tylko jaki tu się kryją niebezpieczeństwa, jakby dać od spodu płytę osb a od góry blachę? Czy może obustronnie osb i na górę jakaś membrana?
Nie wolno stosować blachy bezpośrednio na płytę OSB ! Płyta OSB ma bardzo wysoki współ. oporu dyfuzyjnego i Link pod blachą będzie kondensowała się wilgoć. Lepszą płytą jest płyta MFP, ale wymaga ona przestrzeni wentylacyjnej przynajmniej od spodu.
czy to opłacalne? Każdy musi policzyć za i przeciw, korzyści płynące ze szczelnej konstrukcji, deskowania góra-dół, łatwości montażu i innych rzeczy.

Dla mnie nawet w detalu oferta ma wiele zalet nawet w detalu jeśli chodzi o dach. Co do ścian to się nie wypowiadam.
Rozszerzona zawartość newsa
nie bardzo rozumiem. piszesz o pokryciu z blachy na taka płytę warstwową płyta osb - piana/styro - płyta osb? czy o blasze jako górną warstwę płyty warstwowej płyta osb - piana/styro - blacha (idąc od spodu). w obu przypadkach mamy chyba to samo. blacha nieprzepuszczająca na górze. z tym, że przy osobnym pokryciu z blachy możemy dać pod nią szczelinę przewietrzającą. osb słabo przepuszcza parę ale jednak przepuszcza więc jeśli płyta poszyta z góry blachą to chyba z dołu też blacha, żeby całkowicie odciąć parę od izolacji?co mi jeszcze przyszło do głowy. jest problem ze znalezieniem producenta albo porażają ceny. a jakby tak wykonać stelaż takiej płyty z osb (podwójne H) i zamówić firmę która je wypełni pianą. i dopiero wtedy na dach ...