blog o klimatyzacji i wentylacji
        
Sierpień 05 2021 20:48:36
Z przykroscia musze oglosic ze z dniem 16.08.2021 konczymy dzialalnosc po 16 latach, skrypt nie odpowiada juz standardom ani wygladu ani bezpieczenstwa, a jego przepisanie bylo by nieadekwatne do wymaganego czasu, jesli maja Panstwo pytania odnosnie migracji, kopii itd prosze o kontakt pomoc@ehmediagroup.net
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Linki
Kategorie Newsów
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 12
Najnowszy Użytkownik: CinnaPaky
 grzanie a klimatyzacja
klimatyzacja 09 Pogiete przewody absolutnie zdyskwalifikowane , jeśli nie masz czym pogiąć to lepiej daj po prosyu łuki. Takie pogiete nie tylko będą źródłem turbulencji i pulsacji ale i moga sie zwyczajnie złamać.
Druga sprawa to wymiennik regeneracyjny, patrząc po średnicach przewodów klimatyzacyjnych: czy on aby nie za wielki? Za duży to poważna klimatyzacja Warszawa wada skutkująca dużymi problemami. Przegrzanie jest ograniczone ryzykiem rozpadu oleju i czynnika po stronie tłocznej , a im większe przegrzanie tym większa temperatura na tłoczeniu. To nie cały problem z klimatyzacją: duzy regeneracyjny powoduje duże sprzężenie układu stabilizacji temperatury przegrzania -będzie mocno pływała co też skutkuje pływaniem mocy i sprawności. trzeci element to w celu obniżenia przegrzania doprowadzisz do sytuacji w której czynnik chłodniczy w postaci cieczy będzie opuszczał parownik. Nie uczestniczy on w procesie wymiany ciepła z dolnym źródłem a niepotzrebnie obciąża sprężarkę a COP leci. Wymiennik regeneracyjny to HE-1, wymienniki płytowe P7-14 i P7-20, TZR- TEZ-02 z dyszą nr.3 , sprężarka rotacyjna sanyo od klimatyzatora, moc pompy obliczona na 7,5kW przy temperaturach 5-35'C.

W pytaniu chodziło mi o miejsce w którym najlepiej wlutować się z kapilarami od presostatów.Najbardziej obawiałem się lutowania wymienników ale te udało się bardzo ładnie i sprawnie polutować klimatyzacja. Teraz PC stoi pod próżnią, narazie wydaje się być szczelne. Stacje mam pożyczoną do poniedziałku więc jeszcze dziś postoi pod próżnią a jutro wpuszczę trochę czynnika tak aby w układzie było ciśnienie powyżej atmosferycznego. Resztę będę dopełniał podczas uruchamiania klimatyzacji
I tu czas na samokrytykę : miałem za duży regeneracyjny to pisze to na podstawie praktycznych pomiarów a nie tylko filozoficznych domysłów.
Komentarze
ecotechnik dnia maj 22 2016 10:33:38
Klimatyzacja w domu r11; jaką temperaturę utrzymywać?
Nie ma ogólnie przyjętych norm, które mówią o utrzymywaniu konkretnej temperatury latem w mieszkaniach, domach, czy pomieszczeniach biurowych, chyba że jest takie zalecenie przez producenta klimatyzacji.

Jeśli jednak temperatura w pomieszczeniu mieszkalnym zaczyna przekraczać 25oC i dodatkowo wilgotność powietrza jest dosyć duża, to wtedy wiele osób zaczyna się źle czuć r11; przede wszystkim dotyczy to osób, które mają kłopoty z układem krążenia.

W takiej sytuacji klimatyzacja daje nam możliwość obniżenia temperatury, co wydaje się być niezbędne, jak ogrzewanie domu zimą.

Dlatego zdecydowanie warto zadbać o klimatyzację w domu, czy mieszkaniu.

Musisz na pewno wziąć pod uwagę poziom hałasu, ponieważ jest to bardzo ważny parametr, na który należy obowiązkowo zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora do domu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które są wrażliwe na jednostajny szum. Dlatego też należy zwrócić na klimatyzator typu split który ma większość głośnych elementów montowanych na zewnątrz mieszkania.

Czym więc należy się kierować, porównując głośność klimatyzatorów? Należy sprawdzić poziom hałasu, który mierzy się w dB(A) i jak będzie tam wartość ok. 35 dB(A), to można przyjąć, że jest porównywalne ze stosunkowo cichą rozmową. Dlatego też polecam takie klimatyzatory, które emitują hałas podczas pracy nie przekraczający 30 dB(A) przy pomiarze w odległości 1 m od urządzenia.

Jak dźwięki wpływają na zdrowie i samopoczucie?
dźwięki poniżej 35 dB r11; są zupełnie obojętne i niemal stale nam towarzyszą;
35-70 dB r11; powodują irytację, zmęczenie, utrudniają rozmowę, zasypianie;
70 do 85 dB r11; to próg szkodliwości dla zdrowia r11; może przy dłuższym działaniu powodować nawet uszkodzenia słuchu, stymulować do zachowań agresywnych,
85 do 130 dB r11; może powodować trwałe uszkodzenia słuchu oraz różne dolegliwości i schorzenia, uniemożliwia zrozumienie mowy nawet z odległości 0,5 m;
powyżej 130 dB r11; to już pewne, trwałe uszkodzenia słuchu, skutkiem są drgania organów wewnętrznych, które prowadzą do zaburzeń ich pracy.


Firma ECOTECHNIK, to zespół najlepszych i wykwalifikowanych fachowców, którzy zajmują się montażem i serwisowaniem klimatyzacji, klimatyzatorów domowych i biurowych, pomp ciepła z zastosowaniem w domu, mieszkaniu, czy na magazynie, wentylacji przemysłowej oraz instalacji grzewczych. Nasza firma powstała w 1997, także mamy ogromne doświadczenie branży instalacji grzewczych oraz chłodniczych. Naszym obszarem działania jest głównie Dolny Śląsk, takie miasta jak: Wrocław, Oleśnica, a także woj. opolskie r11; Opole, Nysa, Namysłów oraz wielkopolskie r11; Rawicz, Kalisz, Ostrów Wlkp.

Zajmujemy się przede wszystkim:
- montażem i serwisem klimatyzacji biurowych
- montażem i serwisem pomp ciepła
- montażem i serwisem wentylatorów
- montujemy również klimatyzatory domowe
- montujemy instalacje grzewcze
- oraz nowoczesne ogrzewanie podłogowe

Urządzenia montowane przez firmę Ecotechnik pochodzą o renomowanych firm i posiadają wieloletnią gwarancję. Elementy naszych instalacji wykonywane są z miedzi posiadającej specjalny atest dla chłodnictwa. W zimowe dni gorąco polecamy usługi firmy Ecotechnik, a w letnie upały zapraszamy po ofertę chłodnego powietrza na naszych klimatyzatorów.
Wykonujemy również pomiary rozpływów powietrza i regulację układów wentylacyjnych. Gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie wyjątkowo korzystnych cenach.

Jeśli więc planują Państwo instalację klimatyzacji, to zdecydowanie polecam firme Ecotechnik, a szczegółową ofertę można znaleźć na ich stronie internetowej: http://www.ecotechnik.pl
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie